portrét jsemkouc.cz 20

Osobní a pracovní kouč Veronika Hynková

Moje on-line poradna slouží vám všem, kteří tápete a nejste si jisti, zda jít ke koučovi anebo netušíte, co byste mohli pomocí koučinku vyřešit. Poradna má za cíl rychlé a obecné nasměrování k řešení nebo vyhledání odborníka. Pro podrobnější analýzu ho vyhledejte dle rady nebo si objednejte vstupní koučovací sezení, které je zdarma. Konzultaci můžeme provést i na dálku ať jste kdekoli. Díky vstupní konzultaci odhalíme, jestli by byl koučink duše pro vaše potřeby vhodný.icflogocolor

Na dotazy odpovídá Veronika Hynková, člen ICF.

Vyzkoušejte si online test….

Před prvním setkáním vás požádám o vyplnění dotazníku, abych se o vás dozvěděla víc. Je nutné znát např. medikaci na depresi nebo to, že chodíte k psychologovi. Není mým cílem narušovat vaše probíhající terapie. Mým cílem je pomáhat vám k příjemnějšímu životu.

Koučuji lidi kdekoli na světě, není nutné se setkat osobně, i když je to leckdy příjemnější.

Váš dotaz bude anonymně zveřejněn. Soukromé dotazy pokládejte skrze kontakt.

Snažím se odpovídat rychle. Kdybych nereagovala, klidně mi napište nebo zavolejte, poradna je tu právě pro vás.

Položit dotaz do poradny
Dotaz: Nedaří se mi dlouhodobě zhubnout. Jak by mohlo pomoci koučování s vámi?

Odpověď: Problém hubnutí je dost obvyklý. Většinou lidé zkouší neuvěřitelné množství různých hubnoucích technik, ale výsledkem bývá opětovné nabrání váhy. Problém se vztahem k jídlu a/nebo pohybu začíná vždy v hlavě a tam je koučink velmi účinný.
V rámci koučinku hledáme vždy tu prvotní příčinu těch nezdarů, čili cílem sezení bývá, proč se nedaří zhubnut jednou pro vždy. Zároveň pracuji s klienty na uvědomění si toho, co mu to přinese, když zhubne. Zhmotněním a vyslovením motivace = proč chci zhubnout a co mi to přinese do života, může být jedním s klíčů úspěchu.

Poznámka: Chcete zjistit, co je ta nejhlubší příčina, že nemáte vysněnou váhu? Pokud ano kontaktujte mne a vysondujeme příčinu i tu nejhlubší motivaci, možná pomocí otázkování s kartami. Mohu vám doporučit zkušeného trenéra nebo zkusíme odhalit nejvhodnější způsob pohybu právě pro vás. Spolu sestavíme i jídelníček nebo vám dám tipy na lehká jídla, po kterých nebudete mít hlad.


Dotaz: Jsem nesoustředěný v práci, snadno se nechám vyrušit, práce mi proto neodsýpá a mám problémy s šéfem.

Odpověď: Problém nesoustředěnosti má spousty klientů. Jsou roztříštěni a přehlceni informacemi, čtou najednou maily, smsky a telefonují. Jakmile začnou nějakou práci, vždy je jedno z toho vyruší, respektive nechají se vyrušit. Pracuji s klienty na tom, jak se lépe soustředit na tu určitou aktivitu, hledáme příčiny a řešení, jak tento problém zlepšit. V rámci pokoučovacího servisu většinou doporučuji dýchací, relaxační nebo meditační techniky, které pomáhají zklidňovat mysl.

Poznámka: Chcete pomoci s nalezením vnitřní stability? Pokud ano kontaktujte mne. Tipy na dýchací techniky si můžete prostudovat na tomto webu nebo zajít do jógového centra v blízkosti práce či domova a začít s relaxací postupně v rámci pohybu, který je sám o sobě velmi relaxační. Z celého srdce doporučuji meditaci.


Dotaz: Neumím si správně rozložit čas strávený v práci a s rodinou. Mám pak výčitky, že nic nedělám naplno.

Odpověď: Chceme v životě mít vše a nejlépe hned teď. Daní pak bývá nespokojenost, problémy v soukromém životě a v nejhorším případě se všechno přenese i na fyzické tělo, které začíná být nemocné…
S klienty koučujeme priority, jak si je sestavit, jak si začít vážit každého dne prožitého v radosti a s láskou se svými blízkými apod….často klient udělá rozhodnutí ke změně zaměstnání, také ke změně chování se v práci, doma. Vztahy se harmonizují. Nemoci a nervozita postupně mizí.

Poznámka: Chcete v životě také pomoci s určováním priorit a tím i organizací času? Pokud ano kontaktujte mne. Nechte se inspirovat od lidí, kteří se zabývají různými technikami a nastartujte lepší životní styl.


Dotaz: Jak si mám připravit cíle, mám jich hodně, jak začít?

Odpověď: Vymyslete nejdřív, jaký cíl chcete dlouhodobě dosáhnout a jakými krátkodobými je budete naplňovat. Pokud nepřijdete na sezení s cílem, zacílíme ho pak společně na sezení pomocí otázek. Klienti, kteří mají hodně roztříštěné myšlenky a většinou skáčí od jednoho k druhému, používám karty, které uvolní myšlenky až z podvědomí.
Často si díky otázkování s kartami klient sám na všechny otázky odpoví, stanoví pořadí priorit a cíle k dosažení.

Poznámka: Chcete v životě také pomoci s určováním cílů a tím i organizací vašeho života? Pokud ano kontaktujte mne. Pokusíme se pomocí otázkování s kartami zacílovat, co potřebujete změnit. Inspirací může být 7 zákonů lepšího života.


Dotaz: Mám strach, stále vidím ty horší varianty, chci to změnit, být pozitivnější.

Odpověď: Strachy různého charakteru jsou začátkem různých problémů. S klienty většinou pracujeme na tom, že je lepší si myslet pozitivní příjemné věci. Totiž to, co si myslíme, tací jsme a to si přivádíme do života. Svět funguje na principu energií, které jsou vzájemně v interakci. Pracujeme na pozitivním nejen myšlení, ale i mluvení, žití v pozitivitě jako celku.

Poznámka: Chcete také pomoci s odblokováním strachu? Zapracujeme na uvědomění si svých silných stránek. Naučíte se pracovat s těmi slabými, aby vás neoslabovaly, ale posílíte je a změníte svůj život. Tak neváhejte a  kontaktujte mne.


Dotaz: Moje dítě je často nemocné, ničí mne to, jsem unavená. Jak by mohl pomoci váš koučink?

Odpověď: Každopádně největší pomocí pro vás bude to, že vám pomohu podívat se na tento problém z jiného úhlu pohledu. Položím vám např. otázku : Co se děje s vámi před tím, než vaše dítě onemocní? Je něco, čeho se bojíte, co nechcete dál mít ve vašem životě apod..Např. když vaše dítě bude mít stále zánět středního ucha = co nechce slyšet, poslouchat? Pak budeme hledat souvislosti s vámi, jako rodiči. Překvapivé výsledky tato technika má a pokud se zklidní matka nebo vyřeší svoje potíže, je zdravé i dítě. Šťastná matka= šťastné/zdravé dítě.

Poznámka: Chcete také pomoci s nalezením toho, co ničí vás i vaše dítě? Naučíte se pracovat sama se sebou, najdete, vyslovíte a změníte to, co vám vadí. Dále vás to nebude oslabovat, posílíte a změníte svůj život. Tak neváhejte a  kontaktujte mne.


Napište svou otázku do poradny

Vaše jméno*

Napište svůj email, pokud chcete poslat odpověď

Váš email

Váš dotaz*

Váš dotaz zveřejníme po kontrole.